Football Stars Cup

Football Stars Cup

W niedzielę 25. lutego uczestniczyliśmy w II edycji turnieju halowego Footbal Stars Cup rozgrywanego w miejscowości Gać k/Oławy.

Tego dnia rozegrane zostały turnieje w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw do rywalizacji stanęło sześć drużyn rocznika 2010 (Żak młodszy), a po zakończeniu tej rywalizacji, swoje mecze rozegrali również ich starsi koledzy urodzeni w 2009 roku (Żak starszy).

W kategorii młodszej w turnieju wystąpiły drużyny: MGKS Oława, KS Masters Brzeg, Czarni Jelcz-Laskowice, GAS Grodków, ORATORIUM Środa Śląska oraz zespół gospodarzy AP Football Stars.

Turniej prowadzony był bez końcowej klasyfikacji a każdy zawodnik po zakończeniu otrzymał indywidualny dyplom i medal oraz słodki poczęstunek dla uzupełnienia energii.

Turniej pokazał, że nasi zawodnicy mają duże umiejętności, choć widać było pewne braki spowodowane przerwami w treningach kilku zawodników, którzy wrócili do gry bezpośrednio po chorobie. Dodatkowo okres zimowy i mrozy na dworze powodują, że szybkość na boisku nie jest już tak duża, na jaką stać naszych chłopców.

Turniej rozpoczęliśmy od wysokiej wygranej 4 - 0, ale kolejne mecze były już gorsze, przegrywaliśmy je kolejno. Ponieważ najwięcej uczą nas porażki a nie zwycięstwa, po każdym meczu trener zwracał uwagę na indywidualne błędy, które przy kolejnym wyjściu na parkiet, chłopcy starali się eliminować. Ponieważ słuchali z zainteresowaniem i na boisku, faktycznie starali się je poprawiać, w każdym kolejnym meczu było ich coraz mniej. W konsekwencji przełożyło się to również na wyniki meczów. Progresywnie remis i wygrana w dwóch ostatnich meczach dały nam radość, ponieważ właśnie taki jest cel turniejów - wyciąganie wniosków, nauka i coraz lepsza gra.

Wszyscy chłopcy grali z dużym zaangażowaniem zarówno w obronie jak w ataku i grali wspólnie do bramki przeciwników, a bezpośrednio gole strzelali:
Filip Gulczewski 4 bramki (w tym hat-trick w 1. meczu) oraz uzyskał 1 asystę,
Robert Sznerch dołożył 3 bramki (po 1 w meczu 3., 4. i 5.) oraz 2 asysty,
Kasjan Tkacz strzelił 1 bramkę (w 1. meczu).

Najlepszym Bramkarzem Turnieju został wybrany decyzją trenerów: Jakub Chreściak.

W turnieju Żaków Młodszych (rocznik 2010) wystąpili:
   Sebastin Boguszewski (2010)
​   Jakub Chreściak (2010)
   Kornel Chylak (2010)
   Filip Gulczewski (2010)
   ​Hubert Koźlik (2010)
   Kasjan Tkacz (2010)
   Robert Sznerch (2010)
   Maksymilian Szafran (2011)
​   Jakub Mendrzycki (2011)

Oficjalnej klasyfikacji końcowej nie było, nieformalnie 3. miejsce a wyniki meczów tutaj

W kategorii starszej wystąpiły drużyny: Czarni Jelcz-Laskowice, Lider Skarbimierz, KS Masters Brzeg, LKS Stary Sleszów, ORATORIUM Środa Śląska oraz zespół gospodarzy Football Stars.

W tym turnieju również nie prowadzono końcowej klasyfikacji. Turniej był na wyrównanym poziomie a większość meczów kończyła się wynikami remisowymi lub 1- , 2-bramkowymi różnicami. Turniej zaczęliśmy od remisu 1-1 po małej wpadce naszego bramkarz, który przepuścił łatwą piłkę, ale była to jedyna stracona przez nas bramka w całym turnieju. Lasek poza tą wpadką grał rewelacyjnie, broniąc mocne strzały z dystansu i bliskiej odległości, wygrywał wiele pojedynków sam na sam i nawet zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w meczu nr 4 z gospodarzem turnieju.

W naszej drużynie, razem z chłopcami, grały dwie Julie: Szafran i Chreściak, które bardzo dobrze się spisały, mając nawet okazję do strzelenia gola. Mimo, że się to jednak nie udało, jesteśmy z nich na prawdę dumni. Dobre zawody zagrał Michał Ciszewski, którego gra charakteryzowała się dużym spokojem, w obronie grał solidnie a braki szybkości nadrabiał dobrym ustawieniem i przerywaniem akcji rywali.

Do drużyny dołączyli młodsi zawodnicy, którzy przedłużyli swoją sportową niedzielę i zostali dłużej po porannych zawodach: Robert Sznerch i Kuba Chreściak, którzy mocno wsparli starszych kolegów. Bardzo dobre zawody rozegrali Dawid Redlica i Maciej Kołaczyński. Pierwszy z nich miał kilka okazji strzeleckich, jednak nieudanych, ale w obronie i ataku bardzo zaangażowany robił dużo dobrej gry.

Natomiast Maciej Kołaczyński okazał się najlepszym zawodnikiem, nie tylko naszej drużyny, ale całego turnieju. Otrzymałby pewnie dwie statuetki, ale przy podziale nagród pomiędzy zespoły ;) otrzymał nagrodę dla Najlepszego Strzelca Turnieju.
​Maciek zdobył 5 bramek, w tym hat-trick w meczu nr 2. W innych drużynach najlepsi strzelcy zdobyli tylko po 2 bramki.

Na indywidualną nagrodę, z całą pewnością, zasługiwał również Filip Lasek Laskowski, którego parady bramkarskie dawały nie tylko bezpieczeństwo naszej drużynie przed utratą braki, ale również wspaniałe widowisko dla kibiców.

W turnieju Żaków Starszych (rocznik 2009) zagrali:
   Michał Ciszewski (2009)
   Maciej Kołaczyński (2009)
   Filip Laskowski (2009)
   Dawid Redlica (2009)
   Julia Chreściak (2007)
   Julia Szafran (2007)
   Jakub Chreściak (2010)
   Robert Sznerch (2010)

Oficjalnej klasyfikacji końcowej nie było, nieformalnie 2. miejsce a wyniki meczów tutaj

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości