Półfinał IV Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej - ZWYCIĘSTWO!

W poniedziałek 11. kwietnia 2015 r. nasi zawodnicy uczestniczyli w półfinale IV Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej w piłce nożnej w Przewornie.

W turnieju wystawiliśmy dwie drużyny -młodszą, której zadaniem było nabieranie doświadczenia turniejowego oraz drużynę złożona z zawodników, którzy już po raz trzeci uczestniczyli w tych rozgrywkach.

Rywalizowaliśmy z drużynami, z którymi grywaliśmy już wcześniej i często musieliśmy uznawać ich wyższość. Jednak tym razem było inaczej.

Na turniej jechaliśmy pełni obaw - szykował się upalny dzień, a my byliśmy w osłabionym składzie.Miłosz, nasz mocny obrońca, z powodu kontuzji nie pojechał w ogóle, a Zuzia (po kontuzji w niedzielnym turnieju) jechała jedynie dla wsparcia mentalnego drużyny. Na miejscu jednak ogromną pracę nad kondycją zawodników wykonali trenerzy i rodzice, którzy pilnowali nawodnienia, dożywienia oraz ochładzania dzieci pomiędzy meczami, a drużyna wspięła się na szczyty swoich możliwości.

Ogromna praca treningowa jaką wspólnie włożyliśmy w drużynie, zaowocowała wspaniałą grą! Nasi zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom techniczny oraz zespołowy. Gra przewrotką, tiki taka oraz podania prostopadłe i strzały z obrotu, a także wspaniała gra bramkarza były w każdym meczu.Wygraliśmy wszystkie nasze mecze, zarówno w fazie grupowej, jak i do samego finału.Podczas rozgrywek rozkręcaliśmy się z meczu na mecz, a w samym finale nie pozostawiliśmy rywalom żadnych złudzeń wygrywając bardzo wysoko, bo aż 11:1 !

Po komplecie zwycięstw naturalnym więc było, że oprócz pucharu, statuetki dla Najlepszego Bramkarza i Najlepszego Strzelca trafiły również do naszych zawodników.

Młodszej drużynie nie udało się strzelić żadnej bramki, zdobyli jednak cenne doświadczenie. Uświadomili sobie, że piłka nożna to gra "wybitnie zespołowa", a samodzielne bieganie po całym boisko skutkuje jedynie zmęczeniem.
Dodatkowo nauczyli się kultury kibicowania, okrzykami i przyśpiewkami wspierając starszych kolegów.

Dziękujemy Państwu Monice i Norbertowi Kogut za zaopatrzenie naszych zawodników w przekąski,Pani Wiesi Ondycz za pomoc opiekuńczą nad zawodnikami, Panu Pawłowi Frenczakowi za zdjęcia.

Lista zespołów biorących udział w turnieju:
Grupa A:
     ORLIKI GMINA MIĘKINIA
     GUKS MŁODZIK PRZEWORNO
     ŚWITEŹ WIĄZÓW
     SP NR 1 KĄTY WROCŁAWSKIE

Grupa B:
     SP MIĘKINIA
     ORATORIUM ŚRODA ŚLĄSKA 2
     GMINA BORÓW 1
     SP SADKÓW

Grupa C: