DEICHMANN - Liga Jesienna 2015 - 2. tydzień

W ubiegły weekend nasi zawodnicy rozegrali kolejne mecze w Jesiennej Lidze o Puchar Deichmann 2015.

Tym razem zawodnicy każdej z naszych drużyny zeszli z boiska z uśmiechami na twarzach.

Zawodnicy rozgrywający swoje mecze  w kat. U-9 ​uzyskali jedno znaczące zwycięstwo 6-1 z drużyną Tunezji.
Bramki dla naszej drużyny w tym meczu strzelali: Hubert, Oliwier oraz 4 bramki - Miłosz.
Radość z tak znaczącej wygranej nie przyćmiły nawet przegrane w kolejnych meczach z Brazylią (1-8) ani z Nigerią (0-6).​​
Nasi zawodnicy pomimo, iż są młodsi od zawodników przeciwnych drużyn, potrafią szybko się uczyć​. Przerwy pomiędzy meczami poświęcili na obserwowanie zmagań naszych przyszłych rywali. Wprowadzone dzięki temu zmiany taktyczne pozwoliły na zminimalizowanie porażki i strzeleni bramki trudnemu przeciwnikowi jakim była Brazylia. Podobnie w meczu z Nigerią, której jednak nie udało się strzelić gola.
​Pierwsza wygrana w turnieju doda nam skrzydeł i wiary w nasze możliwości. W kolejnych meczach będziemy już lepiej ograni i bardziej doświadczeni, co z pewnością przełoży się na nasze jeszcze lepsze wyniki i piękniejszą grę.

W kategorii U-11 zawodnicy drużyny Japonii zagrali jeszcze lepiej. W pierwszym meczu ulegliśmy, co prawda, Anglii 1-9, ale w kolejnych było już znacznie lepiej. Wygrana z Holandią 3-1 oraz remis z trudną Kolumbią 1-1 dodały nam wiarę w możliwości naszej drużyny.
Przed nami jeszcze wiele pracy, aby ograć się i połączyć zdolne jednostki w dobrze pracujący zespół. Widać już jednak, że z turnieju na turniej i meczu na mecz, coraz bardziej zespołowo grają na nasze wyróżniające się indywidualności.

W kategorii U-11 mamy jeszcze jedną drużynę. Drużyna Szwajcarii po wygranych z najsilniejszymi drużynami naszej grupy, pozostaje liderem grupy 2 oraz jedną z trzech drużyn całego turnieju, która do tej pory nie przegrała żadnego meczu.
Wspaniała gra zarówno w obronie jak i w ataku skutkuje tym, że jesteśmy również drużyną z najlepszym bilansem bramek (strzelonych do straconych). Do rozegrania w grupie pozostały nam już tyko dwa mecze z potencjalnie słabszym rywalem - Japonią i Danią.​

Terminarz oraz aktualne wyniki kategorii U-9 tutaj:

Terminarz oraz aktualne wyniki kategorii U-11 tutaj: