IV Bitwa Bramkarska 2015

27. czerwca br. zawodnicy ORATORIUM uczestniczyli w największej na świecie imprezie skierowanej tylko dla bramkarzy. Bitwa Bramkarska 2015, o której tu mowa, zgromadziła w tym roku rekordową liczbę blisko 200 goalkeeperów z całej Polski w wieku od 8 lat do seniorów.

Na specjalnie przygotowanych boiskach bramkarze rozgrywali mecze 1 v 1. Zasady bitwy były bardzo proste, ale zwyciężyć mecz w cale nie było łatwo. Bramki były oddalone od siebie w odległości 16 m z wyznaczoną linią strzału na 8 metrze, a gole można było zdobywać strzałem z nogi lub rzutem ręką. Mecze trwały po 2 minuty każdy, a punkty za wynik przyznawane były jak w standardowym meczu piłkarskim, czyli 3 punkty za wygrany mecz, po 1 punkcie dla obu zawodników przy remisie oraz 0 punktów w przypadku meczu przegranego.
Zawodnicy w każdej kategorii wiekowej zostali podzieleni na 3 grupy, z których do finału awansował tylko zwycięzca.

W finale spotkali się 3 najlepsi keeperzy i rozegrali pojedynki każdy z każdym.
Po podliczeniu punktów zostali sklasyfikowani na kolejnych stopniach podium.

Goelkeeperzy drużyny ORATORIUM:
   w kat. ŻAK:
     Bartek Sopliński - najmłodszy nasz zawodnik - debiut w turnieju
     Kamil Wasilewski - debiutant
     Wojtek Rajczykiewicz - na co dzień strzlec bramek i drybler - debiutant

w kat. ORLIK:
     Radek Sendyka - nietypowo, ponieważ na co dzień jest napastnikiem - debiutant
     Jakub Iwaszko - uczestniczył po raz drugi
     Paweł Ondycz - również nietypowo - napastnik - debiutant

w kat. MŁODZIK:
     Rozalia Kogutek - tu "rodzinnie", na co dzień zawodniczka MKS Miedź Legnica - dwukrotna uczestniczka bitwy

Przywykliśmy już do niespodzianek, jakimi rozpieszczają nas zawodnicy ORATORIUM, i tym razem nie obyło się bez sensacji - pozytywnych.

W kategorii ŻAK zwyciężył uzyskując tytuł Mistrza Wojtek Rajczykiewicz.
Wojtek okazał się fenomenem tej imprezy wygrywając bezkompromisowo wszystkie swoje pojedynki!
Nie pozostawił złudzeń swoim rywalom i nie dał im żadnych szans, wygrywając większość meczów kilkupunktową różnicą bramek! Zarówno w meczach grupowych - 6 zwycięstw, jak i w samym finale wygrywając oba mecze, jako jedyny goalkeeper imprezy nie stracił żadnych punktów.

Podobną niespodziankę dołożył wygrywając 5 ze swoich 6 meczów grupowych oraz 1 mecz w finale uzyskując w końcowej klasyfikacji tytuł Wicemistrza - Paweł Ondycz.
Paweł dobrze bronił a pokonywał rywali rewelacyjnymi strzałami lewą nogą. Paweł na co dzień jest zawodnikiem grającym w ataku i niejednokrotnie zdobywał tytuł króla strzelców. Na Bitwę pojechał dla zabawy, aby na sportowo rozpocząć wakacje - a tu taka niespodzianka!

Pozostali nasi zawodnicy również pokazali bardzo dobrą dyspozycję oraz wysokie umiejętności bramkarskie.
Swoje mecze grali na równi z rywalami, ale kilka z nich przegrali różnicą zaledwie jednej bramki, co niestety kończyło się utratą 3 punktów.

Zawodnicy poza Bitwą i w oczekiwaniu na swoje mecze, brali udział w innych konkursach:
strzały do bramki, rzuty ręką do celu, rzut karny z opaską na oczach, minigolf, konkurs krzyku (najgłośniejszy bramkarz).

Kilkoro z naszych bramkarzy otrzymało nagrody z udział/zwycięstwo w tych konkursach.

Po evencie nasi keeperzy zapowiedzieli swoją obecność w kolejnej bitwie za rok.

Wszystkim GRATULUJEMY udziału i wyników oraz życzymy ... ciężkiej i przyjemnej pracy.

POWALCZCIE również za rok!

Wywiad na Sportowy Wrocław (www.sportowywroclaw.eu): https://www.youtube.com/watch?v=9HxvDOfVBSk

Galeria na stronie Słowa Sportowego (www.slowosportowe.pl): http://slowosportowe.pl/galeria/pokaz/287

(MK)